(Bez)Radni osiedlowi

7 kwietnia
g. 18:00
Villa Calisia, Al. Wolności 4

Rada Osiedla – teoria:
Jest najbliżej mieszkańców, zna ich potrzeby. Miejska jednostka pomocnicza – opiniuje miejskie plany względem danego osiedla, bo najlepiej zna jego specyfikę. Społeczna – radni nie otrzymują wynagrodzenia. Nieobowiązkowa – miasta mogą, ale nie muszą mieć rady osiedlowych.

Rada Osiedla – praktyka:
Nagminnie (sic!) mylona z radami osiedlowymi spółdzielni mieszkaniowych. Kojarzona z corocznymi festynami osiedlowymi i postrzegana jako przechowalnia emerytów i niespełnionych działaczy z czasów „słusznie minionych”. Obdarzona kompetencjami, które na papierze prezentują się imponująco, w rzeczywistości zaś są niewielkie.

Czy kaliszanki i kaliszanie znają radnych swojego osiedla? Czy radni rzeczywiście znają potrzeby swoich mieszkańców? Czy jedynym ich problemem są niskie kompetencje? Gościem spotkania będzie Tomasz Wierzbicki – od pięciu lat radny Osiedla Świerczewo w Poznaniu a od listopada 2014 r. również radny Rady Miejskiej Poznania z koalicji „Prawo do miasta”.

Zderzymy teorię z praktyką i porównamy kompetencje kaliskich radnych osiedlowych z poznańskimi. Zapraszamy do wspólnej dyskusji o tym, co możemy zrobić, żeby ożywić kaliskie rady osiedlowe.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.
Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>