Co z tą jawnością w Kaliszu?

liczy sie miasto jawnosc spotkania plakatMieszkańcy mają prawo wiedzieć, co robią ci, których wybrali na swoich reprezentantów i jak wydaje się środki publiczne. Ale dlaczego i jak mieliby z tego prawa korzystać? Co nam, „zwykłym ludziom” daje to, że „władza” pracuje w przejrzysty sposób i dba o jawność? Jakie są standardy jawności? Jaka jest w tym rola organizacji strażniczych i czym one się zajmują?

Do rozmowy zaprosiliśmy Prezydenta, Radnych Miejskich, Osiedlowych i przedstawicieli Urzędu Miasta. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych. Razem z Katarzyną Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska przyjrzymy się standardom jawności w polskich samorządach i zobaczymy jak na tym tle wypada Kalisz. Spotkanie odbędzie się 5 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Cafe.Calisia.pl.

Katarzyna Batko-Tołuć, absolwentka Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim a także studiów podyplomowe na Uniwersytecie w Birmingham w zakresie współczesnych problemów integracji europejskiej. Od 2000 roku związana z inicjatywami dotyczącymi przejrzystości życia publicznego, rozliczalności władz i kontroli społecznej. Współzałożycielka i wieloletnia prezeska stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska, skupiającego aktywistów zajmujących się monitorowaniem działań władz na poziomie lokalnym. Publikuje teksty dotyczące konfliktu interesów, standardów etycznych w organizacjach pozarządowych i dostępu do informacji publicznej.

Na wszystkie spotkania realizowane w ramach projektu wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>