Dlaczego nie możemy się dogadać?

plakat_lutyCo rozumiecie Państwo pod określeniem „władze miasta”? Jeśli mieszkańcy chcą porozmawiać o sprawach miasta, to do kogo i jaką drogą się zwracają? W jaki sposób władze miasta kontaktują się z mieszkańcami na co dzień i czy Kalisz to miasto aktywnych obywateli czy raczej nie? Między innymi o to zapytaliśmy uczestników spotkań badawczych.

Powstała diagnoza komunikacji między samorządem lokalnym, a mieszkańcami Kalisza, dotyczy m.in. form informowania i konsultowania najważniejszych decyzji oraz współdecydowania o sprawach miasta. Na spotkaniu omówimy wyniki badań na przykładzie najważniejszych dla badanych, realizowanych i “konsultowanych” w 2013 i 2014 r. wydarzeń: Funduszu Obywatelskiego 2014 i Strategii rozwoju miasta 2014-2024.

Do rozmowy zapraszamy Prezydenta, Radnych Miejskich, Osiedlowych, kaliskie organizacje pozarządowe, pracowników Urzędu Miasta oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Wspólnie zastanowimy się nad rozwiązaniami umożliwiającymi zmniejszenie barier komunikacyjnych wśród wszystkich przebadanych grup*.

Spotkanie odbędzie się 16 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00 w Cafe.Calisia.pl.

Przed spotkaniem prosimy o zapoznanie się z fragmentami raportu z badania „Dialog społeczny w Kaliszu”

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji.

*Badanie składało się z pięciu spotkań-wywiadów grupowych: z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych, przedstawicielami rad osiedlowych i miejskich, pracownikami urzędu miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>