Rozpoczynamy badania…

W listopadzie i grudniu w ramach projektu “Liczy się miasto” Fundacja Pole Dialogu przeprowadzi w Kaliszu 5 warsztatów fokusowych z:  organizacjami pozarządowymi, pracownikami UM Kalisz, mieszkańcami, radnymi miejskimi i radami osiedlowymi (łącznie ok. 40 os.).

Celem tych działań jest zbadanie poziomu i jakości komunikacji między samorządem a kaliszankami i kaliszanami oraz wskazanie przeszkód komunikacyjnych, tj. m.in. zbadanie form informowania, konsultowania i współdecydowania o sprawach miasta.

Badanie umożliwi nam rozpoznane oczekiwań i potrzeb obu stron w zakresie edukacji do partycypacji i będzie punktem wyjścia do późniejszych działań w projekcie, czyli procesu szczegółowego programowania współpracy z mieszkańcami i samorządem. Badanie zostanie również podsumowane krótkim raportem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>