Szkolenie “Liczy się budżet”. Pora podać wiedzę dalej!

Przyszła pora na to, żeby Kaliska Inicjatywa Miejska podzieliła się zgromadzoną wiedzą z innymi organizacjami pozarządowymi z całej Polski. Bo „Liczy się miasto” to nie tylko tabele, uchwały i wykresy. Społeczna analiza budżetu to rozmowa mieszkańców z samorządem. Przetłumaczenie urzędowych dokumentów na treści przyjazne mieszkańcom stworzyło merytoryczne ramy do dyskusji o mieście i jednocześnie ułatwiło wszystkim stronom dialogu – mieszkańcom i samorządowcom spojrzenie na siebie z perspektywy drugiej strony. My-mieszkańcy uczymy się jak działa samorząd, lepiej rozumiemy procesy jakie nim rządzą, oni-urzędnicy i oni-politycy uczą się słuchania naszych potrzeb, dostrzegają w nas partnerów do rozmowy. Przynajmniej w teorii. Jak sprawy mają się w praktyce opowiemy w Kaliszu. Około 15 organizacji z całej Polski, które przyjadą do Kalisza w październiku na trzy dni dowiedzą się wszystkiego, co będzie im potrzebne aby rozpocząć społeczną analizę budżetu w swoim mieście. Do poprowadzenia szkolenia zaproszeni zostali eksperci, którzy opowiedzą m.in. o standardach i dostępie do informacji publicznej, jawności i przejrzystości działań samorządu, teorii i praktyce pracy z budżetem, sposobach zaangażowania mieszkańców i władz lokalnych w działania.

            Szkolenie LSM - Based on work by Tanja Cappell lic.CC BY-NC 2.0Szkolenie odbędzie się 16-18 października w Kaliszu. Uczestnikom szkolenia zapewnimy nocleg ze śniadaniem, posiłki (obiad, kolacja) oraz przerwy kawowe. Zapewniamy także zwrot kosztów podróży. Poniżej w załączniku program szkolenia i formularz zgłoszeniowy. Termin zgłoszenia upływa w sobotę, 10 października. W szkoleniu udział mogą wziąć maksymalnie 2 osoby z jednej organizacji. Informację o zakwalifikowaniu prześlemy e-mailem na adres podany w formularzu zgłoszeniowym wkrótce po upłynięciu terminu przesyłania zgłoszeń. Wraz z informacją o zakwalifikowaniu zostaną przesłane informacje praktyczne.

kalisz@liczysiemiasto.pl

Program szkolenia

Formularz zgłoszeniowy

 

Projekt realizowany w partnerskiej współpracy Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej i Miasta Kalisza
Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>