Zaproszenie na warsztaty

lsm2 plakat2 malyPo co nam konsultacje społeczne?

Dlaczego warto lub nie warto prowadzić konsultacji społecznych? Jakie dają korzyści? Jakie niosą zagrożenia? Co jest słabością w dotychczasowych relacjach władz Miasta z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi, jeśli chodzi o konsultacje? Jakie działania możemy podjąć osobno, a jakie wspólnie by zmienić sytuację na lepszą? Między innymi na te pytania odpowiemy sobie na spotkaniu warsztatowym 17 marca (wtorek) o godz. 18.15 w Villa Calisia.

 Udział w nim wezmą pracownicy Urzędu Miasta Kalisza oraz przedstawiciele kaliskich organizacji pozarządowych, rad osiedlowych i liderzy lokalni. Spotkanie warsztatowe poprowadzi Krzysztof Lechowicz – przez ponad 16 lat dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Łodzi odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Przez 6 lat wiceprzewodniczący Rady Konsultacyjnej ds. Organizacji Pozarządowych przy Prezydencie Miasta Łodzi. Odpowiadał za przygotowanie rocznych programów współpracy łódzkiego samorządu z organizacjami pozarządowymi na kolejne lata od 2005 do 2011 roku. Trener i moderator posiadający 20-letnią praktykę w prowadzeniu szkoleń, konferencji i seminariów, w tym dla administracji samorządowej, liderów lokalnych i NGOs. Prowadził szkolenia m.in. z zakresu konsultacji społecznych, partycypacji obywatelskiej, moderowania, współpracy NGOs z administracją publiczną. Od 2011 r. zajmuje się, jako główny specjalista, konsultacjami społecznymi i budżetem obywatelskim w Łodzi.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach pod nr tel.: 606 470 878 adresem e-mail: info@liczysiemiasto.pl.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejne, planowane w ramach „Liczy się miasto”, spotkanie będzie również poświęcone konsultacjom społecznym – dyskusja z udziałem dr Kamili Kamińskiej z Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się tydzień po warsztatach, tj. 24 marca.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.
Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>